Édeskömény termés
Erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, emellett támogatja az erek és a bélrendszer egészségét, valamint elősegíti az emésztést.
Jótékony hatásai
Az édesköményt gyakran alkalmazzák vese-, máj-, gyomor- és bélrendszeri betegségek, görcsök és megfázás kezelése során. Illóolaj-tartalmának köszönhetően számos gyógyszerben használják, amelyeket húgyúti problémák, cukorbetegség, túlsúly, gyomor- vagy epegörcs kezelésére alkalmaznak. Az édesköményvízet pedig gargalizálásra és szemproblémák kezelésére is alkalmazzák.
Felhasználása
Az édeskömény rendkívül sokoldalú növény, melynek minden részét fel lehet használni a konyhában, a gyógyászatban és más területeken.
- Fűszerként: A szárított édesköménymagot salátákhoz, levesekhez, szószokhoz és húsokhoz is adhatjuk.
- Zöldségként: A gumót nyersen is fogyaszthatjuk salátákban, de párolva vagy sütve is elkészíthető.
- Gyógynövényként: Az édesköményt emésztési problémákra, puffadásra és köhögésre is használják.
Konyhában
Belekerülhet egyszerű mandarinos salátába, gyönyörű, színes vitaminbomba salátába, sőt, télies céklás-gesztenyés édesköménysalátába is. A serpenyős gombás csirkecomb mellé, gombás pörköltbe, színes citrussalátába, édeskömény-krémlevesbe, nyárias, rákos fogásokhoz is jól illik, de krumplis édesköményfőzelék is készülhet belőle.
Érdekesség
Az édeskömény már az ókori Egyiptomban, Görögországban és Rómában ismert és elterjedt volt. A görögök ezt a növényt a győzelem és a siker jelképeként tiszteltél, az egyik alapvető fűszer a mediterrán konyhában.
Jellegzetes ízével nemcsak az étvágyat serkentheti, hanem segíthet az emésztési panaszok tüneteinek enyhítésében is, fedezd fel Choladrops termékünket melyben megtalálható a köménytermés is a gyógynógynövény hatóanyagok között!