INYGYENES szállítás, minden 10.000 Ft feletti vásásárlás esetén!

Kövess minket!

Instagram  Facebook

 

Blog

Gyógynövények Illóolajkénti Alkalmazása

2024.06.28 12:13
Gyógynövények Illóolajkénti Alkalmazása

A természetes gyógyítás és az aromaterápia egyre inkább elterjedtebbé válik a modern világ stresszhatásai és betegségei közepette. Az illóolajok melyeket különböző gyógynövényekből nyerhetünk sokoldalúan használhatóak az egészség, szépség és lelki problémák különböző területein.

Mi is az az illóolaj?

Az illóolajok olyan koncentrált növényi kivonatok, melyek tartalmazzák a növények aromás vegyületeit. Ezeket a növények különböző részeiből nyerhetjük, mint például a virágiakból, leveleikből, száraikból, kérgükből vagy gyümölcsük héjából. Ehhez használhatunk több módszert is, legelterjedtebb a hidegsajtolás melyet kizárólag a citrusféléknél alkalmaznak vagy gőzlepárlás, amit legtöbb esetben alkalmaznak a gyógynövényeknél. Az illóolajok alternatívát nyújtanak a betegségek természetes kezelésében és az általános egészségmegőrzésben.

 

3 gyógynövény és illóolajaik

Levendula (Lavandula angustifolia): A levendulaolaj nyugtató és stresszoldó hatásáról ismert. Alvászavarok kezelésére, bőrirritációk enyhítésére és relaxációs célokra használják.

Borsmenta (Mentha piperita): A borsmentaolaj frissítő hatású, fájdalomcsillapításra alkalmas, továbbá segíthet az emésztési problémák kezelésében és légúti panaszok enyhítésében.

Teafa (Melaleuca alternifolia): A teafaolaj erős antibakteriális, antivirális és gombaellenes tulajdonságokkal rendelkezik. Bőrproblémák kezelésére, fertőzések megelőzésére és a sebgyógyulás elősegítésére használják.

Használatuk

Az illóolajok sokféleképpen használhatók, ilyen például az inhalálás mely különösképp hasznos légúti megbetegedések esetén, párologtatás, masszázs vagy fürdő.

A természetes gyógyítás és az aromaterápia kedvelői számára ezek az olajok igazi kincset jelentenek. Használatuk során azonban mindig legyünk körültekintők és tájékozottak.

Az illóolajok alternatívát nyújtanak a betegségek természetes kezelésében és az általános egészségmegőrzésben.